Samochód

 

Od Olkusza:

I. W Sienicznie zaraz za Olkuszem z drogi nr 94 skręcamy w lewo w drogę nr 773, kierunek – Skała. Po przejechaniu 11 km docieramy do Kościoła w Sułoszowej. Możemy tutaj zostawić samochód i przesiąść się na rower, lub przejechać jeszcze 3,5 km i skorzystać z parkingu przy Zamku w Pieskowej Skale.

II. Za Olkuszem jedziemy drogą nr 94, za miejscowością Gotkowice skręcamy w lewo w Sąspów, kierunek – Ojców. Po 2,5 km docieramy do szlaku rowerowego, który wyjeżdża tutaj z wąwozu Sokolec. Najbliższy parking znajdziemy 3,5 km dalej – na Złotej Górze. Stąd po przesiadce na rower trzeba będzie wrócić 1,3 km do Schroniska Młodzieżowego w Woli Kalinowskiej, gdzie zaczyna się szlak rowerowy.

Od Krakowa:

I. W Krakowie dostajemy się na drogę 749 (Opolska -> Henryka Pachońskiego -> Zygmunta Glogera). Po 17 km docieramy do Skały, gdzie kierujemy się w kierunku Olkusza 2 km Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i po 2 km osiągamy Ojców jeszcze kolejne 2 km i znajdujemy się na parkingu na Złotej Górze. Stąd, już na rowerze, pozostaje 1,3 km drogi do Schroniska Młodzieżowego w Woli Kalinowskiej, gdzie zaczyna się szlak rowerowy. Po wyjeździe ze Skały możemy także skręcić w prawo, w takim przypadku po 5 km docieramy do Zamku w Pieskowej Skale.

II. Z Krakowa wyjeżdżamy drogą 94 (Rondo Ofiar Katynia), po 21 km w Jerzmanowicach skręcamy w prawo. Po 2,5 km docieramy do szlaku rowerowego, który wyjeżdża tutaj z wąwozu Sokolec. Najbliższy parking znajdziemy 3,5 km dalej – na Złotej Górze. Stąd po przesiadce na rower trzeba będzie wrócić 1,3 km do Schroniska Młodzieżowego w Woli Kalinowskiej, gdzie zaczyna się szlak rowerowy.

Od Słomnik:

W Wesołej z drogi 7 skręcamy w prawo w drogę 773, kierunek Olkusz. Po 14 km jesteśmy w Skale, gdzie dalej kierujemy się w kierunku Olkusza 2 km Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i po 2 km osiągamy Ojców, jeszcze kolejne 2 km i znajdujemy się na parkingu na Złotej Górze. Stąd, już na rowerze, pozostaje 1,3 km drogi do Schroniska Młodzieżowego w Woli Kalinowskiej, gdzie zaczyna się szlak rowerowy. Po wyjeździe ze Skały możemy także skręcić w prawo, w takim przypadku po 5 km docieramy do Zamku w Pieskowej Skale.

 Mapa:

 
 

Więcej w tej kategorii: Komunikacja zbiorowa »
RPO Małopolska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2012 - 2014 Gmina Sułoszowa
realizacja i hosting: e/kreacje.pl