Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Woli Kalinowskiej

Działalność schroniska datuje się od wiosny 2001 r. Wtedy rozpoczęły się prace adaptacyjne w wydzielonych pomieszczeniach budynku szkoły podstawowej. Pierwsze grupy wycieczkowe przyjęto w maju 2001 r. Schronisko było na początku prowadzone przez Stowarzyszenie Sułoszowskie Forum Rozwoju. Do dziś schronisko pracuje w tym samym budynku, lecz znacząco zmieniło wygląd oraz zwiększyło powierzchnię. Turystom udostępniane są wydzielone pomieszczenia i obecnie Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest jednostką wchodzącą w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej (wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. W. Szafera), którego organem prowadzącym jest Gmina Sułoszowa. Cały czas prowadzimy działania, zmierzające do polepszenia warunków noclegowych oraz wzbogacenia oferty usług.
Dysponujemy około 400 m2 owierzchni mieszkalnej oraz terenem rekreacyjno-sportowym wokół budynku (zieleńce z ławeczkami, zadaszony grill ze stolikami i ławeczkami do spożywania posiłków, boisko sportowe). Schronisko jest obiektem całorocznym.

Oferujemy 70 miejsc noclegowych na łóżkach piętrowych w pokojach wieloosobowych (w głównej części budynku: 2×6; 1×10; 1×2; 1×(16+2) i dwie wspólne łazienki z możliwością udostępnienia dodatkowej łazienki dla dużych grup wycieczkowych; w bocznej części obiektu: 2×6 z łazienkami; 2×6 i 2×2 z aneksem kuchennym i wspólnymi łazienkami). Posiadamy w pełni wyposażoną kuchnię (w głównej części budynku) do samodzielnego przygotowywania posiłków oraz część jadalno-świetlicową ze sprzętem audio-video.

Galeria:

 

Mapa:

 
 

Dodatkowe informacje

  • Adres: Wola Kalinowska, ul. Szkolna 12
  • Poczta: 32-045 Sułoszowa
  • Tel.: 12 389 10 64
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • WWW: http://wolakalinowskaszkolaischronisko.pl
RPO Małopolska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2012 - 2014 Gmina Sułoszowa
realizacja i hosting: e/kreacje.pl